Späť Verzia pre tlač

Kariéra

aktualizované dňa: 04. 11. 2016

O koľko porastie slovenská ekonomika v budúcom roku a koľko vyberieme na daniach? Aká je skutočná miera nezamestnanosti? Oplatí sa krajine organizovať olympijské hry? Aká je produkčná medzera slovenskej ekonomiky? Koľko nás stojí starnutie populácie?

                                                          Hľadáme nové talenty!

 

Momentálne obsadzujeme nasledovné pozície:

 

Inštitút finančnej politiky (IFP) je analytickou jednotkou Ministerstva financií. Vytvárame makroekonomické, fiškálne a výdavkové analýzy a analýzy finančných trhov a inštitúcií pre slovenskú vládu a verejnosť. Výsledky našej práce ovplyvňujú verejnú diskusiu a dianie v krajine. Analytici IFP spolupracujú na spoločných projektoch s inštitúciami ako OECD, Medzinárodný menový fond a Európska komisia. Na Slovensku máme asi najbližšie k tomu, čo v zahraničí nazývajú ekonomický consulting.

Dobrý analytik IFP by mal

  1. ovládať ekonómiu, ekonometriu a na používateľskej úrovni jeden z programov ako STATA, Eviews či Matlab
  2. vedieť zrozumiteľne písať a vystihnúť pointu aj na krátkom priestore
  3. plynulo komunikovať v angličtine, vedieť pracovať samostatne aj v spolupráci s kolegami 
  4. byť absolventom ekonomického alebo matematického zamerania s vynikajúcimi výsledkami

 

Práca u nás má veľa výhod 

  1. pomocou ekonomických analýz a komentárov pomôžeš meniť Slovensko na lepšiu krajinu
  2. ak si z TOP zahraničnej školy a v posledných troch rokoch si nepracoval na Slovensku, máš možnosť získať 10 000 eur v rámci programu Návrat domov
  3. pošleme ťa na letnú školu, či zahraničný kurz
  4. vytvárame priestor a podmienky na kreativitu a vlastné iniciatívne projekty
  5. zarobíš toľko, ako v súkromnej firme
  6. veľa sa naučíš a budeš pracovať s najlepšími

 

Pozri si IFP leták a naše publikácie. Dozvieš sa viac o našej a potenciálne aj tvojej práci. Ak ťa naša ponuka zaujala a myslíš, že by si zapadol do tímu, pošli nám svoje CV na hr.ifp@mfsr.sk. Vhodné aj pre absolventov. Ak si ešte študent, máme pre teba príležitosť cez leto!

Na základe životopisu a motivačného listu budú uchádzači pozvaní na testy. Testovanie prebieha v priestoroch MF SR a zahŕňa analytické myslenie, základy ekonometrie a ekonómie a drafting. Po úspešnom zvládnutí testov nasleduje osobný pohovor na úrovni riaditeľov odborov. Posledné, tretie kolo pohovorov je s riaditeľom IFP. Podporuje rovnosť príležitostí na pracovisku bez ohľadu na pohlavie, rasu, vek či vyznanie.