Späť Verzia pre tlač

Putovná výstava "Euro - naša mena" v Košiciach

14. 02. 2008

V stredu 13.02.2008 sa o 14.00 h v Košiciach uskutočnilo slávnostné otvorenie výstavy "Euro - naša mena", ktorú organizuje MF SR, NBS a Európska komisia. Výstavu otvoril splnomocnenec vlády SR pre zavedenie eura Igor Barát, viceguvernér NBS Viliam Ostrožlík a vedúca zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Andrea Elscheková-Matisová. Ide o druhé podujatie tohto charakteru, nakoľko výstava má za sebou už dva úspešné týždne v Bratislave, kde si ju prišlo pozrieť takmer 5000 návštevníkov. Pre verejnosť bude sprístupnená v Hoteli Centrum, Dom techniky ZSVTS s.r.o., Južná trieda 2/A, a to každý deň od 14.2. - 27.2.2008, od 10.00 h - 18.00 h.

Multimediálna, interaktívna putovná výstava je určená nielen súčasným a budúcim ekonómom, ale aj širokej verejnosti. Návštevníci sa dozvedia viac o rozličných stránkach procesu zavedenia eura naozaj zrozumiteľným jazykom. Výstava ponúka možnosť dozvedieť sa napríklad zaujímavosti o eurových bankovkách a minciach, histórii spoločnej meny a taktiež tu nájdu odpovede na najaktuálnejšie otázky.

Okrem informačných panelov sú súčasťou výstavy aj počítačové hry a kvízy, ktoré sú určené najmä školákom. Náročnejší návštevník ocení aj prítomnosť vyškoleného odborníka, ktorý rád odpovie na akékoľvek otázky súvisiace s problematikou eurovej meny.

Oficiálna stránka zavedenia eura v SR
Stránka vládneho splnomocnenca pre zavedenie eura v SR