Späť Verzia pre tlač

Euro: Slovensko sa podľa ECB pripravuje veľmi dobre

23. 09. 2008

Slovensko urobilo v prípravách na zavedenie spoločnej európskej meny veľa práce a zavŕšenie celého procesu by tak malo byť úspešné. Povedal to v pondelok (22.09.2008) na tlačovej konferencii v rámci konferencie Slovakia Euro Changeover prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet.

"Slovensko sa pripravuje na euro veľmi dobre a som presvedčený, že tento prechod na novú menu bude úspešný," povedal Trichet s tým, že krajina v prípravách ťažila aj so skúseností pôvodných členských krajín eurozóny ako aj z novopristupujúcich krajín. Zároveň však dodal, že prijatím eura sa práce nekončia a bude potrebné pokračovať v zodpovednej fiškálnej politiky či štrukturálnych reformách.

Pozitívne vnímanie slovenských príprav na spoločnú európsku menu európskymi inštitúciami potvrdili podľa premiéra Roberta Fica aj individuálne stretnutia s prezidentom ECB a eurokomisárom Joaquinom Almuniom počas pondelňajšej konferencie, organizovanej pri príležitosti blížiaceho sa vstupu krajiny do eurozóny. Podľa ministra financií Jána Počiatka slovenská strana deklarovala, že snahy o udržanie cenovej stability sú úprimné. "Ideme do tohto boja s plným nasadením a s využitím všetkých prostriedkov, ktoré máme k dispozícii," povedal minister.

Ďalšie informácie