Späť Verzia pre tlač

Albánska delegácia navštívila Ministerstvo financií SR

03. 04. 2014

Albánska delegácia na čele s ministrom pre ekonomický rozvoj, obchod a podnikanie Arbenom Ahmetajom dnes absolvovala na Ministerstve financií SR sériu prednášok, ktorých hlavnou témou bol boj proti daňovým podvodom.
 
Predstavitelia Ministerstva financií SR prezentovali zástupcom albánskej daňovej správy opatrenia, ktoré Slovensko prijalo v boji proti daňovým podvodom, ako aj zaznamenané úspechy vo výbere daní. Témou stretnutia bolo aj transferové oceňovanie.
 
Potešujúce je, že Albánsko je ďalšou krajinou, ktorej predstavitelia prejavili záujem dozvedieť sa viac o našej Národnej bločkovej lotérii. O tomto jedinečnom projekte sa už hovorilo začiatkom tohto roka aj na stretnutí ministrov financií v Bruseli a bol jednou z tém počas februárového stretnutia ministra financií Petra Kažimíra s nemeckým ministrom financií Wolfgangom Schäublom. Oslovila tiež predstaviteľov českej vlády, ktorá má dokonca záujem zaviesť takúto formu lotérie. Bločkovú lotériu po Slovensku uvádza do praxe aj Portugalsko.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR