Späť Verzia pre tlač

Stanovisko ministra financií Petra Kažimíra k aktuálnej situácii na finančnej správe

03. 08. 2015

Minister financií Peter Kažimír situáciu od začiatku pozorne sleduje a ešte minulý týždeň požiadal prezidenta finančnej správy o komplexnú správu o riešení vzniknutej situácie.

Na základe doterajších informácií možno konštatovať, že Informačný systém finančnej správy je plne funkčný a že nedostatky, ktoré avizovala Sociálna poisťovňa, boli odstránené už minulý týždeň vo štvrtok. Rovnako aj nezrovnalosti v údajoch pre zdravotné poisťovne by už v súčasnosti mali byť odstránené.

Minister zároveň nariadil vedeniu finančnej správy, aby pripravilo detailnú správu, ktorá bude odprezentovaná na najbližšom riadnom zasadaní Výboru pre financie a rozpočet.

„Nikto – a ja už vôbec nie - nemá záujem nič zatajovať, ani skrývať. Preto som vedeniu finančnej správy nariadil pripraviť detailnú správu o tejto situácii, ktorá bude k dispozícii nielen poslancom národnej rady, ale aj verejnosti. Úprimne ma mrzí, ak nastal u živnostníkov akýkoľvek diskomfort a verím, že sa už vykonali všetky potrebné kroky, aby sa to už nezopakovalo. Treba si vedieť priznať chybu a tá sa naozaj stala, ale v žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o nefunkčnosti systému, alebo systémovom zlyhaní, ako tomu bolo na začiatku roku 2012 v prípade neslávne známeho KONS-u,“ vyhlásil minister financií Peter Kažimír.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR